Iepirkumu Grozs
0 produkti
 
Valūta
 

Lizolecitīns, augu izcelsmes emulgators

Lizolecitīns, augu izcelsmes emulgators
Nospiediet lai palielinātu
Cena: 1.15€ (Ls 0.81)
Pieejamība: Ir noliktavā
Produkta Nr.: 0755
Vidējais vērtējums: Nav vērtēts

Pieejamās izvēles:
Tilpums:

Lizolecitīns

INCI: Lecithin (E 322)

Lizolecitīns ir dabīgais augu izcelsmes emulgators, kas veido maigas konsistences emjulsijas ar labām iesūkšanās spējām. Dzeltenīgi brūnā, sīrupveida substance ir fermentatīvi pārstrādāts lecitīns, tādējādi palielinās tā šķīšanas spējas ūdenī. Lecitīni ir pārtikas rūpniecībā vispopulārākie emulgatori.

Lizolecitīnus dažādas dabiskās kosmētikas ražotājfirmas pievieno, lai iegūtu vieglāku konsistenci ar tauku fāzi zem 40%, starp citu to izmanto Welleda (īris - dienas krēmā, smiltsērkšķu - roku krēmā) un Lavera (neitrālā sērija).
Lizolecitīnus vajadzētu uzglabāt vēsā, tumšā vietā labi noslēgtā traukā, jo tie satur nepiesātinātas taukskābes. Pareizi uzglabājot, tos var uzglabāt 18 mēnešus.


Pielietojums: to var pievienot gan karstajām, gan aukstajām emulsijām, gan arī jau gatavām emulsijām. Lizolecitīns ir spēcīgs emulgators, kuru var izmantot plašam tauku fāzes spektram (no 18-70%). Lizolecitīnu var izmantot gan kā galveno emulgatoru (nepieciešamais daudzums 3-5%), gan kā koemulgatoru (nepieciešamais daudzums 0,5- 1%).
Pie tam labākie rezultāti ir ar 20-45% tauku fāzi.

Lizolecitīnam ir izteikti labas iesūkšanās spējas. Tas darbojas arī kā labs aktīvo vielu transportētājs caur ādu. Kombinācijā ar nepārziepjojamām vielām (avokadīns vai lanolīns), veidojas produkts, kas labi iesūcas ādā un ir ļoti kopjošs, kā arī ievērojami hidralizē. Iesaka izmantot lizolecitīnu un avokado vidusdaļu (avokadīns): lizolecitīns sašķidrinās un vieglāk izdala ūdeni, avokado vidusdaļa restrukturizē un fiksē raga slāņa lipīdu barjeru, kas notur ādā šķidrumu. Jaukta tipa ādai un taukainai ādai lizolecitīnu var izmantot kā dominējošo vai vienīgo emulgatoru; sausai ādai iesaku lizolecitīnu izmantot kā papildinājumu lipofīlam emulgatoram, piemēram, Lanolīnam vai Lamekrēmam un papildināt ar avokadīnu.

Apstrāde: apstrādes procesā vajadzētu ņemt vērā dažas īpatnības. Lizolecitīns nav recinātājs, tādēļ vajag palielināt sviesta, vaska, lanolīna un/vai recinātāja daudzumu. 

Bišu vasks kombinācijā ar lizolecitīnu  zaudē savu „vaskainību” un rada samtainu maigumu. Lanolīns kombinācijā ar lizolecitīnu zaudē savu „lipīgo smagumu” un iedarbojas intensīvi mitrinoši.

Lizolecitīnu šķīdina gan karstā ūdens, gan karstā tauku fāzē.  Gatavēs emulsijas sākumā ir šķidras, tāpēc nepieciešamas 1-2 dienas, lai iegūtu beigu konsistenci. Briešanas laikā emulsijas - losjona pudeli ir ieteicams apmaisīt, vai sakratīt. Emulsijas ar lizolecitīnu uzrāda labu panesamību, tās ātri iesūcas ādā un rada patīkamu sajūtu.

Vairāk lasīt
šeit.

Uzrakstīt atsauksmi
Vārds:


Atsauksme: Piezīme: HTML nav tulkots!

Vērtējums: Slikts            Labs

Lūdzu ierakstiet kodu:

Šim produktam nav citas bildes.