Guāras milti
 
 
   Guāras milti ir dabīgs polisaharīds, kas tiek iegūti no guāras koka sēklām. Samaltie guāras milti satur ne tikai jau minētos polisaharīdus, bet arī 10-15 % ūdeni, 5-6 % proteīnus, 2,5 % dabīgās šķiedras. Pelēkbaltais pulveris pilnībā izšķīst ūdenī, to kārtīgi maisot, un izveido viskozu vielu. 
 
  Kosmētikā to izmanto galvenokārt kā emulsiju un matu kopšanas produktu stabilizētāju. Tie padara vieglāku matu izķemmēšanu pēc mazgāšanas. Guāras milti ir stabili ļoti plašā PH līmeņu spektrā. To izmanto arī želeju gatavošanā.
 
Pielietojums: emulsijās kā stabilizētājs, ūdens želejās kā pamatviela, kā viskozitātes regulētājs šampūnos un dušas želejās.  
Daudzums: kā stabilizētājs 0,1-0,2 %, kā želejas pamats 0,5 – 1,5 %
  
INCI: Guar Gum, Cyanopsis Tetragonalba (E 412)
 
 
Ksantāns
 
  Ksantāns ir lielmolekulārs polisaharīds. Ksantāna šķīdumi ir pseidoplastiski, kas nozīmē, ka to konsistence mainās atkarībā no to stāvokļa. Miera stāvoklī tie ir biezi, bet tiklīdz tiek pakustināti, maisīti, pumpēti vai saskalināti, tie kļūst viskozi un plūstoši. Šāda īpašība piemīt arī, piemēram, kečupam – pudelē biezs, pēc sakratīšanas plūstošs. Ksantānu var jaukt gan aukstā gan arī karstā ūdenī. Vienīgi tam ir tieksme veidot kunkulīšus. Lai to novērstu, iejauciet sākumā ksantānu nedaudz spirtā, vai citā augsta procenta alkoholā un lejiet, patstāvīgi maisot, lēnām klāt vajadzīgo ūdens daudzumu. Ksantāna želejas ir stabilas. Tās veido duļķainu, pudiņveidīgu želeju ar glumu konsistenci.  Pēc nožūšanas uz ādas paliek aizsargkārtiņa, kas parīvējot var nonākt kā gumijveidīgas, mazas „desiņas”. Miksējot ar Guāras miltiem, šo parādību var mazināt, bet ne pilnībā.
 
Pielietojums: emulsijās regulē viskozitāti, kā arī veido želeju pamatus.
Daudzums: 0,1 – 1 %
 
INCI: Xanthan Gum (E415)
 

Solagum

 

 

Solagum ir ECOCERT sertificēts želejveidotājs/biezinātājs, kas tiek iegūts no ksantāna un akācijas sveķiem, apvienojot to labās īpašības.

Šis ir ūdenī šķīstošs želejveidotājs. Solagum veido patīkamas konsistences, gandrīz caurspīdīgas želejas, kas nestaipās, labi iesūcas ādā, neveido plēvīti, kā to dara ksantāns viens pats.

Var lietot gatavojot gan aukstā, gan siltā veidā. Tā karstumizturība ir līdz pat 80°C. Pagatavošana ir ērta un vienkārša: pulverīti pievieno ūdenim un strauji izmaisa. 

 

Pielietojums: želeju bāzes pagatavošanai, emulsiju stabilizēšanai, 

 

Daudzums: 0,1 – 5 % no ūdens fāzes daudzuma.

 

INCI: Acacia Senegal Gum (and) Xanthan Gum

News


Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Saules iedarbība uz ādu".

Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Sauļojies droši un dabiski".

Mar
8
Jauna informācija sadaļā "Veselība".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Melno ķimeņu eļļa suņiem".

Seko Mums:
Pierakstīties jaunumiem:
Jūsu E-pasts:


Sadarbības Partneri:
Rudra