Maigas lūpas saldiem skūpstiem....
 

 

 

Sena Ķīniešu paruna vēsta: „Sieviešu lūpas ir skaistākie vārti uz viņas dvēseli” un arī daudzās dziesmās dzied par skaistām, maigām, sarkanām lūpām, kuras domātas kvēliem skūpstiem... Tāpat kā jebkurai ķermeņa vietiņai, lai lūpas būtu nevainojami skaistas, ir arī nepieciešama mazliet uzmanības un kopšana.


 

 

Kas ietekmē lūpu ādu...

Vai zinājāt, ka lūpām nav tauku dziedzeru? Tādēļ tām trūkst pašaizsardzība pret aukstumu un karstumu un to ietekmē lūpas ātri kļūst sausas. Turklāt lūpu āda ir ļoti plāna salīdzinājumā ar pārējo sejas ādu, tāpēc tās arī ir ļoti jūtīgas. Aukstā un karstā laikā vai sausā apkures gaisa dēļ lūpu āda ātrāk izžūst, kļūst sausa, nelīdzena un pat sāk sprēgāt. Šādā laikā īpaši jārūpējas par lūpu ādas papildus mitrināšanu.


Sausu lūpu ādau var izraisīt arī kāda slimība, paaugstināta ķermeņa temperatūra, stress, A un B grupas vitamīnu trūkums organismā.


Lūpu balzāma lietošana, kuru sastāvā ir parafīns vai parafīneļļas vēl vairāk sausina lūpu ādu, tādējādi radot sajūtu, ka nepieciešama atkārtota lūpu balzāma uzklāšana, izveidojot zināmu atkarību no tā.
 


Kas palīdz lūpām būt veselām, maigām un gludām...

Ūdens, ūdens un vēlreiz ūdens

Sausas lūpas ļoti bieži norāda uz to, ka ķermenim pietrūkst ūdens. Pietiekoša šķidruma daudzuma lietošana ikdienā ir arī viens no galvenajiem faktoriem ne tikai skaistu lūpu iegūšanai, bet visa ķermeņa ādas labam un veselīgam izskatam. Vislabākais un primārais ādas izskata uzlabotājs ir vairākas glāzes dienā tīra ūdens, bet derēs arī tēja bez cukura un paniņas. Ja organismam nebūs pietiekoši daudz ūdens, nekādi skaistumkopšanas līdzekļi nespēs palīdzēt uzlabot situāciju.

 

 

 

 


Tvaika vanniņa

Pagatavojiet kumelīšu uzlējumu un vienu reizi nedēļā 5-10 minūtes veiciet tvaika vanniņu sejai, apsedzot galvu ar dvieli. Pēc vanniņas jāļauj lūpām nožūt pašām. Kumelīšu tvaiki mīkstinās, dziedēs un mitrinās gan lūpu, gan sejas ādu, gan arī attīrīs sejas poras un mitrinās elpceļu gļotādu, palielinot to izturību pret infekciju slimībām.
 

 


Masāža un pīlings

Vismaz 1 reizi nedēļā veiciet lūpu masāžu vieglām apļveida kustībām ar tīru zobu birstīti un siltu ūdeni. Šāda masāža veicina asinsriti un attīra no atmirušajām šūnām. Vienreiz nedēļā pagatavojiet vienkāršu pīlingu: mazliet smalko sāli, medu un eļļu (olīvu, mandeļu, sezama u.c.) pēc izvēles samaisa vienmērīgā pastā un uzmanīgi iemasē lūpu ādā. Tas atdalīs atmirušās šūnas, uzlabosies asinsrite un lūpu āda varēs brīvāk elpot. Pīlingu pēc tam noskalo ar siltu ūdeni un uzliek medus masku vai barojošu balzāmu.
 


Medus – brīnumlīdzeklis ātram efektam

Uzklājiet uz lūpām nedaudz medu un atstājiet vismaz uz minūti, bet vislabāk uz nakti, pēc tam atlikušo medu var nomazgāt un nosusināt vai vienkārši noslaucīt ar salvetīti. Ja lūpas ir ļoti sausas, nedrīkst nolaizīt ar mēli un atstāt uz lūpām siekalas, jo tas sausinās lūpu ādu vēl vairāk. Medus dziedēs sprēgājošas, sausas lūpas un tās kļūs mīkstas, maigas, gludas un spīdīgas. Šādu medus masku var likt vairākas reizes dienā.
 


Pašgatavots lūpu balzāms – aizsargā, baro, mīkstina

Veselīgu un dabīgu lūpu balzāmu ļoti vienkārši variet pagatavot pats, izmantojot augu eļļu (piemēram, mandeļu, džodžobas, sezama) mitruma uzturēšanai, bišu vasku aizsardzībai, kakao sviestu asinsrites uzlabošanai un lūpu mīkstināšanai, šī sviestu barošanai un ātrākai sadziedēšanai.
 

Vienkārša lūpu balzāma recepte

5 g mandeļu eļļa
5 g džodžobas eļļa
5 g bišu vasks
5 g šī sviests
5 g kakao sviests

Pagatavošana: Karstumizturīgā mērglāzē vai mazā stikla burciņā karstā ūdens peldē izkausē bišu vasku kopā ar eļļām. Kad bišu vasks pilnībā izkusis, pievieno šī un kakao sviestu un maisa, kamēr izkūst. Pilda mazos 5-15 ml trauciņos un ļauj diennakti pilnībā sacietēt istabas temperatūrā.
 


Papildinājumi un variācijas:

Ja ir vēlēšanās, lūpu balzāmu pirms iepildīšanas trauciņā var papildināt ar ēteriskajām eļļām: 3 pilieni lavandas ēteriskās eļļas – nomierinās lūpas vai 5 pilieni tējaskoka ēteriskā eļļa darbosies profilaktiski pret vīrusu infekcijām, arī herpes vīrusu.

Pievienojot ¼ tējkarotīti šķidra medus, ko tāpat kā ēteriskās eļļas kārtīgi iemaisa gatavajā, izkausētajā maisījumā īsi pirms iepildīšanas trauciņos, būs papildus mitrinošs un dziedējošs efekts.

Pievienojot ¼ tējkarotes lanolīna uz šo daudzumu paātrināsies atjaunošanās procesi sprēgājošām lūpām un tās ātrāk sadzīs.

Ļoti sakairinātām un sasprēgājušām lūpām mandeļu eļļas vietā ieteicams izmantot kliņģerīšu eļļu.

Šis lūpu balzāms ļoti labi noderēs arī ziemas laikā iesnu sakairināta deguna apsmērēšanai un kairinājuma mazināšanai, kā arī citu sausu ķermeņa vietu apstrādāšanai, dziedināšanai un aizsargāšanai.

 

News


Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Saules iedarbība uz ādu".

Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Sauļojies droši un dabiski".

Mar
8
Jauna informācija sadaļā "Veselība".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Melno ķimeņu eļļa suņiem".

Seko Mums:
Pierakstīties jaunumiem:
Jūsu E-pasts:


Sadarbības Partneri:
Rudra