Dabīga matu krāsošana

 

 

 

 

Visdabīgāk matus var krāsot vienīgi ar augu krāsām. Visizplatītākā un arī noturīgākā augu krāsa matiem ir Henna un Indigo. Šīs krāsas kombinējot iegūst dažādas intensitātes matu krāsas, sākot no oranži sarkanīgas, ja lieto tīru sarkano Hennu līdz zilgani melnai, ja lieto tīru Indigo.

 

Šīs krāsvielas iegūst no auga lapām, kas tiek smalki sasmalcinātas pulverī. Visi šie pulveri ir zaļā krāsā, kas var pirmajā mirklī likties mulsinoši. Bet krāsa no auga izdalās karsta ūdens vai skābes iedarbībā. Tāpēc sagatavojot matus krāsošanai izmanto vai nu karstu, vārītu ūdeni, vislabāk destilētu, vai arī citrona, apelsīna, greipfrūta sulu vai sauso vīnu.  Interesantus efektus var iegūt krāsojot tikai šķipsnas.

 

Henna ir augu krāsviela, ko var izmantot ne tikai matu dabīgai krāsošanai, bet arī atveseļošanai. Svarīgi ir zināt, ka pēc ķīmisko matukrāsu lietošanas jāļauj matiem atpūsties vismaz 8-12 nedēļas, līdz krāsot vai uzlabot matu struktūru ar Hennu. Pirms matu krāsošanas ar Hennu nevajadzētu mazgāt matus ar silikonu saturošiem šampūniem, jo tad krāsa nespēs pietiekoši labi iedarboties. Vislabāk izmazgāt matus ar kādu no dabīgajiem vai pašu gatavotajiem šampūniem.

 

Savukārt pēc matu krāsošanas ar šīm augu krāsvielām, vēlams izmantot kādu dabīgo masku matiem (eļļu, vai kombinācijā ar olas dzeltenumu, medu utt.), jo pirmās dienas pēc krāsošanas galvas ādai un arī matiem var būt sausa sajūta. 

 

 

Hennas lietošanas priekšrocības:

Matus var krāsot cik bieži ir vēlēšanās, nebaidoties kaitēt veselībai.

Mati kļūst arvien veselīgāki un starojošāki

Mati kļūst ļoti spīdīgi un mirdzoši, pat vairāk kā ar ķīmiskām krāsām krāsotie

Matu krāsa izskatās ļoti dabiska

 

Hennas lietošanas negatīvā puses:

Ilgstošs krāsošanas process

Pēc krāsošanas jātīra vanna

Darbietilpīgs process.

 

Ir sastopami  sekojoši Henna produkti:

 

 

Neitrālā henna – saukta arī par Sennu. Nekrāso matus, bet veic matu atveseļošanu, uzlabo to struktūru un atdod dzīvīgumu. Pēc tā lietošanas mati ir ļoti labi kondicionēti un spīdīgi.

 

Sarkanā henna – jeb īstā Henna. Krāso matus sarkanus līdz oranži sarkanus.

 

Melnā henna – jeb indigo pulveris, kas matus krāsos zili melnus, ko parasti tomēr nelielās vai lielākās proporcijās jauc ar hennu, vai citiem krāsojošiem augiem

Sarkanās hennas un indigo auga pulveru sajaukums, krāso matus tumši brūngani sarkanīgus līdz gandrīz melnus. Atkarībā no matu struktūras un krāsas noturēšanas ilguma matos, kā arī pareizas tās sagatavošanas.

 

Pēc krāsošanas ar Hennu jāzina, ka tā iedarbojas uz matu ļoti aizsargājoši un iesūcas matu struktūrā ļoti dziļi. Šī krāsa nemēdz nomazgāties ar laiku, kā arī sākumā nevarēs matus pārkrāsot ar ķīmisko krāsu, jo rezultātā var veidoties nenosakāmas krāsas mati, kas nav iepriekš paredzams. Ar melno hennu un indigo nav ieteicams krāsot dabīgi blondus matus, tie var veidot zaļganas un nevēlamas nokrāsas. Ja vēlēšanās iegūt tumšu toni, vispirms ieteicams darbīgi blondos matus krāsot ar sarkano hennu, pēc tam ar indigo saturošo hennu. 

 

Henna matos jātur ilgstoši, vismaz 2-4 stundas, kā arī jāņem vērā, ka tā ir dabīga, augu krāsviela, kas ūdenī nešķīst, bet pēc izmazgāšanas paliek vannā, kura būs jātīra no auga paliekām. Detalizēts apraksts un lietošanas ieteikumi par krāsošanas gaitu tiek dots komplektā ar pasūtīto hennu.

 

Trīs veida hennas produktus var jau iegādāties Calednula veikaliņā.

News


Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Saules iedarbība uz ādu".

Jun
18
Jauna informācija sadaļā "Sauļojies droši un dabiski".

Mar
8
Jauna informācija sadaļā "Veselība".

May
28
Pievienota jauna sadaļa "Melno ķimeņu eļļa suņiem".

Seko Mums:
Pierakstīties jaunumiem:
Jūsu E-pasts:


Sadarbības Partneri:
Rudra